Dlaczego warto regularnie dbać o urządzenie grzewcze?

 • Wszelkie awarie usuwane na bieżąco
  Kocioł lub piecyk gazowy są to urządzenia, które pracują codziennie. W zależności od warunków, w jakich funkcjonują, mogą ulegać różnym awariom. Również niektóre ich elementy, jak elektrody, uszczelki ulegają zużyciu i należy je co jakiś czas wymieniać.
  Dokonując corocznych przeglądów można możliwie wcześnie wykryć i usunąć nawet najdrobniejsze nieprawidłowości. Koszt takich napraw jest dużo niższy niż koszt usunięcia poważnej usterki, której pojawienie się jest znacznie bardziej prawdopodobne w przypadku długo nie serwisowanych urządzeń.

 

 • Zwiększenie wydajności urządzenia
  Urządzenia gazowe pracują efektywnie tylko w przypadku, gdy są odpowiednio wyregulowane. Coroczny serwis daje gwarancję, że wszystkie parametry są ustawione prawidłowo i urządzenie będzie pracowało wydajnie.
  Ponadto, gdy kocioł nie jest regularnie serwisowany i czyszczony coraz większe ilości produktów spalania, takich jak sadza, odkładają się w jego wnętrzu i znacznie zmniejszają jego wydajność. Nawet 5-cio procentowy ubytek na wydajności urządzenia może skutkować znacznym zwiększeniem kosztów ogrzewania.

 

 • Bezpieczeństwo użytkowania
  Regularne wykonywanie przeglądów daje pewność, że kocioł działa poprawnie, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić na rachunkach. Dużo ważniejsze jest jednak to, że można uniknąć wielu niebezpieczeństw między innymi potencjalnego kontaktu z trującym tlenkiem węgla.

 

 • Dłuższa żywotność urządzenia
  Każde urządzenie mimo swej generalnej niezawodności pracuje w optymalnych warunkach w sposób bezawaryjny tylko przy właściwym serwisowaniu. Celem przeglądu jest utrzymanie urządzeń w najwyższej sprawności i zapewnienie bezawaryjnej eksploatacji w długim okresie czasu. Dlatego też producenci gazowych urządzeń grzewczych zalecają coroczne wykonywanie przeglądów serwisowych.

 

Dokonując przeglądu zyskujesz:

 • większe bezpieczeństwo użytkowania
 • niższe rachunki za gaz - urządzenie pracuje ekonomicznie
 • zmniejszasz ryzyko wystąpienia niespodziewanej usterki
 • przedłużenie żywotności urządzenia nawet o kilka lat!

 

Kiedy najlepiej zgłosić przegląd?

Najlepszym momentem do zgłoszenia urządzenia do przeglądu jest okres po zakończeniu zimy, czyli miesiące letnie.
W tym właśnie okresie gwarantujemy najkrótszy czas oczekiwania na wykonanie usługi. Nie należy czekać z zamówieniem przeglądu na okres jesieni, kiedy to wiele osób włącza ogrzewanie po wielu miesiącach nie używania kotła. Wówczas okres oczekiwania na serwis jest najdłuższy. Kiedy jest już zimno lepiej jest włączyć przygotowany do sezonu kocioł niż czekać na serwisanta